Almir Dervišević (31), iz sela Ljusina, nadomak Bosanske Krupe, već dugi niz godina bez bilo kakve naknade gotovo svakodnevno čisti okoliš na cijelom području ovoga grada, a njegova nesebična posvećenost ekologiji mnogima bi mogla poslužiti kao inspiracija, piše Radio Sarajevo.
U proteklom periodu, kako kaže, prikupio je tone smeća koje nesavjesni građani bacaju u prirodu, te ističe kako ono što ga pokreće nije želja za priznanjima ili podrškom, već osjećaj dužnosti i ljubavi prema prirodi.
Hvala na interesu za naš sadržaj, registrirajte se za nastavak čitanja.