Sophia Amoruso je 33-godišnja multimilijunašica, osnivačica brenda odjeće Nasty Gal i autorica hit knjige #GirlBoss, koju možete pronaći i u našem web shopu. Prema njezinoj knjizi nastala je i Netflixova popularna serija Girlboss. Iako još uvijek vrlo mlada, Sophia je tijekom karijere doživjela različite transformacije. U svijetu poduzetništva je još otkad je imala svega 23 godine. Tada je otvorila svoj online shop na eBayju, a danas je, sudeći prema Forbesovim informacijama, bogatija i od Beyonce.
Za CNBC Make It, ženama poduzetnicama dala je tri važna savjeta.
Na poslu budite najbolja verzija sebe
Amoruso je kazala kako bismo se svaki dan trebale truditi najviše što možemo i da bismo sve što radimo, trebale raditi uz veliku dozu samopouzdanja.
„Ne ustručavajte se biti ono što doista jeste, postavljajte pitanja i ne bojte se jasno i glasno izraziti vaš stav. Ne bojte se reći da nešto ne znate. To je drugima samo pokazatelj da ste voljni naučiti ono što se od vas traži.”
Radite ono što vas najviše plaši
„Ako vas ono što radite nimalo ne plaši, imate problem“, smatra Amoruso. Naravno, misli na strah koji dolazi kada se pojave prepreke u ostvarivanju željenog cilja. Prepreke moraju postojati i taj strah je pozitivan jer nam ne dopušta da ostanemo na mjestu na kojem smo trenutno. „Poduzimala sam velike rizike u životu i doživjela sam ogromne gubitke, ali i zaista velike nagrade za ono što radim.“
Gradite vašu vezu kontakata offline
Amoruso takvo povezivanje naziva IRL povezivanjem (In Real Life, u stvarnom životu) i smatra ga izuzetno važnim. „Prići potpunom strancu na nekom networking eventu zna biti zastrašujuće ali smatram kako je kretanje kroz mjesta i situacije koje nam nisu najugodnije ono zbog čega rastemo kao osobe i gradimo vlastite vještine.“
Upravo zbog offline povezivanja žena koje toliko zagovara, Amoruso dvaput godišnje organizira konferenciju Girlboss Rally. Na konferenciji se žene istomišljenice mogu povezati i razmijeniti korisna iskustva iz prve ruke.
Redefinicija uspjeha
Za kraj razgovora naglasila je i kako svaka od nas treba definirati uspjeh na svoj način. Ova poduzetnica smatra kako nema univerzalne definicije uspjeha. „Koncept uspjeha i kako on treba izgledati izmislili su bijeli muškarci u odijelima sami za sebe. Sada je pravo vrijeme da razmislimo što uspjeh znači za samo nas.“
Foto: Facebook/Instagram