Znate li koji su pozitivni učinci pilinga? Donosimo opcije za svačiju kožu

Kada nam je koža blistava i njegovana, odmah se bolje osjećamo. Dolaskom proljeća i sunca koža ponovno počinje disati, no potrebna joj je i dodatna njega kako bi u potpunosti bila osvježena.

Na koži lica i tijela nakupljaju se razne nečistoće koje je potrebno odstraniti, a najbolji način za to je piling nakon kojeg je koža blistava, čista i osvježena. Piling je često i preduvjet daljnjoj njezi jer nakon njega koža lakše upija hranjive sastojke iz preparata. Njime se vraća sjaj beživotnoj i umornoj koži lica i tijela, ali i pročišćuju pore. Dovoljno ga je napraviti jednom do dva puta tjedno, kako na licu, tako i na ostatku tijela.

Što s masnom kožom lica?

Danas sve više ljudi ima problema s aknama i masnom kožom, a ti problemi krenu već u mlađoj dobi. Masna je koža zbog pretjeranog lučenja sebuma sklona stvaranju mitesera i akni te proširenih pora koje narušavaju izgled kože.

Pilinzi prilagođeni toj problematici kontroliraju izlučivanje viška sebuma čime se sprječava stvaranje mitesera i začepljenja pora. Ujedno se i uklanjaju odumrle stanice kože. Rezultat je glatka i hidratizirana koža, a redovitom primjenom smanjuju se neželjeni učinci masnog tipa kože.

I osjetljivoj koži treba piling

Kod osjetljive kože koristi se mnogo finiji piling sa sitnijim česticama. On ne smije biti pregrub jer samo tako neće potaknuti iritacije koje su česte kod ovog tipa kože. Netolerantna koža lica često reagira na jače proizvode i s njenim čišćenjem treba biti oprezan.

Postoje i pilinzi koji sadrže mikrogranule i tako nježno uklanjaju mrtve stanice kože i pročišćuju ju. Primjerice, mikrogranule celuloze i voska jojobe mehanički ljušte kožu, a mikrogranule vitamina B3 i salicilata zaglađuju površinu kože, dajući joj blistav izgled.

Noćni piling za maksimalan učinak

Znamo da se naše stanice noću brže obnavljaju, stoga je to najbolje vrijeme i za njegu kože. Postoje posebni pilinzi koji se nanose nakon redovne njega, a prije spavanja i ne skidaju se do jutra. Takvi se pilinzi mogu kombinirati s noćnim kremama. Na ovaj način djeluje se na duboke linije i bore te se obnavlja i hidratizira koža.

Zahvaljujući AHA (alfa hidroksi kiselinama), koje zovemo voćne kiseline, ova noćna piling njega potiče ljuštenje stanica kože, a prisutni saponini potiču stvaranje hijalurona u koži. Na površini zaglađuju kožu, a u dubljim slojevima djeluju na hidrataciju i popunjavanje bora. Koža je vidljivo čvršća, zategnutija, sjajnija i zdravija.

Koštice masline za prirodnu njegu

Koštice masline najčešći su prirodni pilinzi koji se nalaze u mnogim proizvodima. Fine čestice koštica masline odstranjuju odumrle stanice i potiču obnovu kože. Proizvodi s košticama masline preporučuju se svim tipovima kože i kože s različitim tegobama: masnoj i mješovitoj koži s aknama, koži sklonoj seboreji i prhutanju te normalnoj koži lica i tijela.

Mirisni pilinzi

Ako je vaša koža normalna ili mješovita, možete si ugoditi pilinzima koji su jednako učinkoviti koliko i mirisni. Primjerice, čestice pudera ljuske oraha i ekstrakt sjemenki ličija uklanjanju odumrle stanice kože i zaglađuju površinu kože. Također, cvjetne vodice ruže i ružmarina umiruju kožu i imaju anti-age učinak, a alantoin i biljni glicerin omekšavaju i vlaže kožu.

Važno je znati koji je vaš tip kože kako biste odabrali najbolju njegu koja će rezultirati upravo onakvom kožom kakvu želite.

Foto: Pexels, Visual hunt, Unsplash

POVEZANI ČLANCI

PROČITAJTE JOŠ:

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Pročitajte više

- Advertisment -