Dok se mjere opet stežu, a ova situacija naizgled nema kraja, pravi je izazov ostati mirnima i staloženima. Jeste li se ikad pitali zašto se neki ljudi s teškoćama bolje nose, a neki očajavaju i ne snalaze se? Što to ovi prvi rade drugačije? Kako ostati miran i staložen u ovim zahtjevnim vremenima?
Kako ostati miran u zahtjevnim vremenima?
Pozitivna psihologija nudi odgovore proučavanjem mindfulnessa, između ostalog. Mindfulness predstavlja stanje i praksu pozornosti na sadašnji trenutak, svjesnosti o svemu što je sada prisutno te prepoznavanje i prihvaćanje misli, osjećaja i senzacija datog trenutka.
Pročitajte više: Doživjeli ste AHA trenutak, zašto tu ne smijete stati?
Želite znati zašto su tvrtke poput Applea, Googlea, Microsofta, PwC-a, Accenturea, Sonyja, Nikea, Intela, Goldman Sachsa i Facebooka uvele mindfulness radionice za svoje zaposlenike? Desetljeća znanstvenih istraživanja su pokazala da redovita praksa mindfulnessa donosi poboljšanje osobne dobrobiti i zadovoljstva te pozitivno utječe na naše fizičko i mentalno zdravlje.
Ako prepoznajete sebe ili vaše djelatnike u ovim izjavama:
- Pod velikim sam stresom
- Ne mogu dobro spavati
- Brinem se za budućnost
- Teško mi je fokusirati se
- Nervozan/na sam i lako planem
Pridružite se otvorenom Mindfulness programu koji počinje krajem listopada. Ovdje se možete prijaviti i saznati više informacija.
Pročitajte više: Zašto je bitno da se poslodavci brinu o well-beingu zaposlenika (sada i inače)?
Možete sudjelovati pojedinačno kao i dogovoriti sudjelovanje ili posebne radionice za vaše zaposlenike. Moguće je imati mir čak i u ovakvim okolnostima. Samo treba znati primijeniti pravi pristup, a to se može naučiti.
Autor: Ivana Štulić MSc in Applied Positive Psychology, www.pozitivnapsihologija.net
Foto: PR