Kriza koja se stvara oko koronavirusa već je uzela maha, a osim poduzeća počeli su je osjećati i potrošači. Osim što mahnito prazne police, najprije se osjetio manjak proizvoda iz Italije. Ako ste među mnogima kojima je tjestenina omiljena hrana i redovito kupujete izvorne talijanske verzije, dobro je znati da postoji i odlična hrvatska tjestenina, a k tome može biti i svježa poput Aurelia tjestenine.
Povezano:
- Špageti bolonjez s malim odmakom od tradicionalne recepture!
- Koronavirus i turizam: Naše poduzetnice već osjećaju utjecaj na svoje poslovanje
- Pitali smo poduzetnice koje mjere suzbijanja koronavirusa bi država trebala poduzeti i kako spriječiti moguću recesiju
Ne morate se odreći omiljene tjestenine
Milijunima diljem svijeta tjestenina je omiljena hrana bez koje ne mogu zamisliti život, a kamoli pravi ‘comfort’ ručak. Za pripremu jela s tjesteninom mnogi koriste izvorne talijanske marke ove namirnice, a njihov se manjak već mogao osjetiti s obzirom na obustavu dospijeća robe iz Italije zbog pogođenosti te zemlje koronavirusom.
No, razloga za brigu i odricanja nema, jer se na policama trgovina može naći tjestenina domaćih proizvođača koja će zadovoljiti svako jelo za koje su vam potrebne špageti, tagliatelle ili fettuccine. Preporučamo da probate Aurelia svježu tjesteninu.
Umjesto na policama sa suhom tjesteninom, naći ćete je u hladnjacima supermarketa, pored primjerice jaja i sličnih proizvoda. Prednost svježe tjestenine je da je
delikatesnog okusa, kuha se samo 3 minute, a Aurelia svježa tjestenina ne sadrži konzervanse, aditive i umjetne boje, a napravljena je od durum pšenice iz Baranje. Durum pšenica je niskog glikemijskog indeksa, bogata vlaknima, vitaminima i mineralima.
Visoka kvaliteta i ekološka proizvodnja
Tvornica Naše klasje proizvodi Aurelia svježu tjesteninu. Tvornica je zelene boje i zovu je “Zelena kuća” jer proizvodnju nastoje organizirati na što “zeleniji” način, vodeći brigu o okolišu.
Koriste materijale koji se mogu reciklirati, njihov rashladni sustav ne koristi freonske plinove, razvrstavaju otpad, koriste sredstva za čišćenje koja ne djeluju štetno na okoliš, prate kvalitetu otpadnih voda, koriste isključivo električnu energiju i plin, primjenjuju tehnologiju recirkulacije energije te se vode načelima energetske učinkovitosti i štednje.
Stoga za sljedeći ručak napravite jelo od svježe tjestenine. U originalnom pakiranju može stajati u hladnjaku i nekoliko tjedana. Kada je otpakirate možete ju potrošiti i u roku od nekoliko dana, ili je možete zalediti i biti će jednako dobra kada ju odledite. Imamo i prijedlog recepta!
Ravioli punjeni Gligora ovčjim sirom u umaku od brokule
- Sastojci:
- Velika glavica brokule
- Ulje
- 4 šnite slanine
- 200 g skute
- 3 češnja češnjaka
- Jaje
- Sol, papar
- Ribani sir
- Na pari skuhajte brokulu.
- Na ulju popržite češnjak izrezan na listiće, ali pazite da ne potamni. Dodajte slaninu izrezanu na prutiće. Kada postane hrskava maknite s vatre. Dodajte sir i jaje
pa pomiješajte. Posolite i popaprite. Dodajte skutu. - U dosta vode skuhajte raviole, (kuhajte ih 2 min) ocijedite i pomiješajte s umakom.
Foto: Unsplash, Aurelia