Uvijek pripazite da kruh ne držite u blizini topline ili vlage jer to može utjecati na njegovu kvalitetu. Naime, plastične vrećice zadržavaju vlagu, što može dovesti do toga da kruh postane vlažan, izgubi teksturu i svježinu. Osim toga, nedostatak protoka zraka u plastičnim vrećicama može ubrzati proces kvarenja kruha jer je to idealno okruženje za razvoj bakterija i plijesni.
Najbolje koristiti papir ili kutiju za kruh
Bakterije i plijesni najbolje se razvijaju u vlažnom, zatvorenom prostoru, a plastične vrećice pružaju savršene uvjete za njihov rast. Osim toga, kruh može upiti miris i okus plastike, što utječe na njegovu kvalitetu, prenosi Klix.ba.
Za očuvanje svježine kruha najbolje je koristiti papirnate vrećice ili kutije za kruh. Ovi materijali omogućuju bolju cirkulaciju zraka, čime se sprječava nakupljanje vlage i čuva tekstura kruha.
Pročitajte više: Kruh koji se ne mijesi – jednostavno, fino i domaće
Gdje čuvati kruh?
Također možete koristiti aluminijsku foliju ili plastičnu foliju da zamotate kruh, a zatim ga stavite u hermetički zatvorenu posudu ili plastičnu vrećicu koja se može zatvoriti. Ovako zaštićen kruh moći ćete kasnije koristiti odmrzavanjem na sobnoj temperaturi ili u pećnici, piše N1.
Ako imate velike količine kruha i peciva, koje ne planirate uskoro potrošiti, možete ih zamrznuti. No, ako kruh planirate pojesti za nekoliko dana, možete ga čuvati na sobnoj temperaturi, na pultu ili u kutiji, ali pazite da ga ne držite u blizini topline ili vlage jer to može utjecati na njegovu kvalitetu.
Foto: Canva