Osam tema koje svekrva i snaha trebaju izbjegavati za mir u kući

Odnos svekrve i snahe može biti osjetljiv, čak i kada obje strane imaju najbolje namjere, a stručnjaci ističu da je neke teme najbolje izbjegavati kako se odnos ne bi narušio i kako bi stvorile obostrano poštovanje, piše zadovoljna.dnevnik.hr.

Odgoj djece

Različiti stavovi o disciplini, prehrani, obrazovanju i svakodnevnim aktivnostima djeteta mogu lako dovesti do sukoba. Najbolje je da svekrva poštuje snahine odluke, a snaha može ljubazno prihvatiti savjet, no na kraju donijeti odluku koja je najbolja za njezinu obitelj.

Vođenje kućanstva

Svekrva može imati svoje metode i navike koje je razvila tijekom godina, no snaha ima pravo voditi kućanstvo prema vlastitim standardima. Pokušaji da se savjetuje ili “popravi” način na koji snaha vodi kućanstvo često dovode do osjećaja kao da se njezin trud ne cijeni.

Financije

Rasprava o novcu i financijama također je vrlo osjetljiva tema. Razgovori o tome koliko zarađuju, koliko troše ili kakve financijske odluke donose snaha i njen suprug mogu se smatrati neugodnima. Svekrva ne bi trebala zadirati u financijske odluke para, osim ako oni sami ne traže savjet. Financijska autonomija mlade obitelji izuzetno je važna.


Pročitajte više: Postoji li dobar razvod? Za dobrobit djece – mora


Odnos supružnika

Svekrva, iako majka, ne bi trebala biti uključena u njihova privatna neslaganja ili nesuglasice. Svaki brak prolazi kroz izazove, ali roditelji ne bi trebali birati strane.

Uspoređivanje s drugima

Svekrve ponekad nesvjesno mogu povući paralele između svoje snahe i drugih žena – bilo da su to druge članice obitelji, poznanice ili čak ona sama kada je bila mlađa. Komentari poput “U moje vrijeme…”, “Druga snaha to radi bolje…” ili “Moja prijateljica ovo radi ovako…” mogu izazvati osjećaj da snaha nije dovoljno dobra.

Politika i religija

Politika i religija su teme koje često dovode do polariziranih stavova, pa čak i među najbližima. Ako svekrva i snaha imaju različite političke ili religijske stavove, bolje je ne ulaziti u duboke rasprave o tim temama.


Pročitajte više: Drage žene, zašto ne tražimo pomoć?


Kritike prema partneru ili obitelji

Svekrva i snaha trebale bi biti oprezne kada je riječ o kritikama prema članovima obitelji. Svekrva koja kritizira snahine roditelje ili obrnuto može izazvati osjećaj neprihvaćanja. Ovdje se radi o poštivanju obitelji iz koje dolazi druga strana, što je ključno za održavanje skladnih odnosa.

Izgled i životni stil

Komentari na račun izgleda, odabira odjeće ili općenitog životnog stila mogu se smatrati osobnim napadom. Čak i ako su savjeti dobronamjerni, pitanje osobnog izgleda ili životnog stila vrlo je intimno i osjetljivo. Svekrve bi trebale biti posebno oprezne u ovim područjima, jer kritika može biti shvaćena kao neprihvaćanje snahine osobnosti ili identiteta.

Foto: Canva

POVEZANI ČLANCI

PROČITAJTE JOŠ:

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

Pročitajte više

- Advertisment -